Cerrahi Aletler

Cerrahi El Aletleri

Cerrahi branşların tümünde standart olarak kullanılan makaslar, pensler, pensetler, portegüler, ekartörler, pançlar, bistüri sapları, çamaşır klempleri, speculumlar, elevatörler, el matkapları, otomatik ekartörler, sondalar, klempler, biyopsi forcepsleri, keskiler, osteotomlar, çekiçler, raspalar, traksiyonlar, alligatör-timsah pensler… ve daha fazlası.

Cerrahide kullanılan 14.000 çeşit ürün, paslanmaz çelik, titanyum, tungsten carbide, alüminyum, fiber, silikon, bakır gibi farklı materyallerden üretilmiş her marka cerrahi aletin bakımı, onarımı ve yenilenmesi orijinaline uygun şekilde yapılabilmektedir.

Bakımını yaptıkları aletlerin İnsan hayatında kullanıldığının bilincinde, işinin uzmanı teknisyenlerimiz tarafından, aletin kullanım amacına uygun (sert, esnek, yumuşak, açılı, keskin, künt, parlak, mat, uzun, kısa….) özellikte onarımı yapılmakta, gerekirse yedek parçaları üretilmekte ve monte edilmektedir.

Tungsten carbide deformasyonu olan aletlere orijinaline uygun (0,2-0,3-0,4-0,5 mm…) Tungsten carbide takılarak, aletler ilk günkü özelliklerine kavuşturulmaktadır.

Aletlerin yüzeyine çok basit ve kolay bir işlem olan kumlama yapılmamakta, onun yerine orijinal özelliğine uygun scoch yöntemiyle matlaştırılmaktadır. Kumlama işlemi bir alet için ortalama 20 saniye de gerçekleştirilirken, scoch işlemi 5-6 dakikada yapılabilmektedir. Kumlama yönteminde aletlerin korozyona karşı dirençleri zayıflamakta, alet üzerinde su toplama oranı yükselmektedir. Kumlama işlemi sadece, aletin scoch yapılamayacak durumdaki iç kısımlarına yapılmaktadır. Bu yüzden firmamız onarım süresini çok kısa verememekte her alete gereken özeni gösterebilmek için daha uzun sürelerde iş yapmaktadır. Ülkemizde yaygın olarak bakım yapan firmaların bir günde yüzler, hatta binlerce aleti nasıl tamir ettiği (etmediği) daha iyi anlaşılır. Her alete minimum 5 dakika bakım, 1 dakika kontrol ve 1 dakika paketleme, raporlama zamanı ayrılan firmamızda hiçbir zaman çok hızlı teslimat yapılamamaktadır. Çünkü biz işimizi seviyoruz ve iyi yapıyoruz.

Mikro Cerrahi Aletler

Göz cerrahisi, Kalp Damar cerrahisi, Beyin cerrahisi, Endoskopik cerrahi ürünlerinin özelliklerine uygun çok hassas işlemlerden geçmesi gerekmektedir. 0,1 mm(milimetrenin onda biri) hassasiyetinde çalışılması gerekli işlemler mikroskop altında büyük sabır ve titizlikle yapılmaktadır.

Özel takım, aparat, alet ve makinelerle çalışılması gereken mikro işlerimizde, 0,2 mm lik özel matkap uçları, freze uçları, mikro eğeler gibi işin hassasiyetine uygun malzemeler yurtdışından özel olarak ithal edilmekte yada yurtiçinde kendi imkanlarımızla tasarlayıp ürettiğimiz makine ve aparatlar sayesinde yapılabilmektedir.

Bu alanda sıkça kullanılan Titanyum alet onarımında firmamız uzmanlaşmış olup, çok rahatlıkla, “titanyum ve mikro bizim işimiz, zor işleri bize verin” diyebiliyoruz.

Mikro İşlemler Departmanımızda, colibri forcepsler, atravmatik pensler, buldog klempler, mikro portegüler, mikro makaslar, mikro forcepsler, bipolar pensetler, kerrison pançlar… ve daha binlerce mikro aletin bakım ve onarımı yapılabilmektedir.